Jak obniżyć koszty hostingu?

Dla wielu firm, szczególnie z branży HoReCa, obecna sytuacja jest bardzo trudna. Przedłużająca się pandemia i lockdown-y sprawiają że prowadzenie biznesu jest bardzo trudne. Firmy szukają wszelkich możliwych sposobów na cięcie kosztów. Zauważamy że nasi klienci często wahają się czy wydatek związany z utrzymaniem strony obecnie jest konieczny. Nie ma czego tu się wstydzić trzeba tylko zrobić to rozsądnie. Na pierwszym planie są zazwyczaj koszty generalnie pojętej reklamy. Ceny hostingu nie są małe, często to wydatek kilkuset złotych. Tani hosting? Słyszeliśmy chyba wszyscy o niedawnym pożarze serwerowni. Warto rozważyć skorzystanie z darmowej usługi od giganta który jest zabezpieczony na każdą ewentualność.

Na start zawsze to wygląda dobrze -1zł, 10zł czy 100zł a później?


cennik usług hostingu
Przykładowy cennik usług hostingowych wraz z ceną „odnowienia” obowiązującą po pierwszym roku korzystania.

Dziś, śmiało można stwierdzić że nie każda działalność gospodarcza wymaga posiadania strony internetowej. Aktywność w mediach społecznościowych może dawać na tyle dobre wyniki że utrzymywanie strony nie będzie potrzebne. Wyszukiwarki są jednak w ciągłym użyciu. Odnalezienie czegoś na Facebooku czy Instagramie bywa trudne.

Cięcie kosztów hostingu w małej firmie czy gospodarstwie agroturystycznym jest możliwe. Warto w tym celu wykorzystać darmowe narzędzie Google Moja Firma. Do wielu z nas dzwoniły już firmy twierdzące że ta usługa będzie płatna. To kłamstwo! Bezpłatny profil firmowy jest i pozostaje bez opłat. To jedyny sposób aby baza firm była jak najbardziej kompletna. Wprowadzenie opłat obniży ilość wizytówek czyli że informacje będą niekompletne a więc zdecydowanie mniej wartościowe.


Ekran powitalny na stronie usługi „Google Moja Firma”

Usługa ta jest też zapleczem dla map Google. To tu decydujesz jakie informacje o twojej firmie użytkownicy zobaczą korzystając z nawigacji, map czy samej wyszukiwarki.


Przykładowy wynik wyszukiwania z uwzględnieniem wyników wynikających z lokalizacji

Co dostajemy za darmo?

Cudów nie ma i trzeba się liczyć z tym że strona będzie dość uboga ale wielu firmom i wielu klientom to wystarczy. Wrzucenie kilku dobrych zdjęć, opisów i cennika często załatwia sprawę. Do konta można podpiąć własną domenę więc nie tracisz już wypracowanej marki internetowej. Możemy skorzystać też z darmowej domeny business.site i adres może wyglądać np: https://workweb.business.site/

Zachęcamy do skorzystania -> https://business.google.com/

Jeśli nie masz czasu lub nie potrafisz sobie poradzić z utworzeniem takiej strony, przepięciem domeny czy odzyskaniem kontroli nad wizytówką – napisz do Nas. Być może skorzystałaś/eś z usług firmy która przekonała Cię że Google Moja Firma to usługa płatna – to też nie problem. Skorzystaj z formularza poniżej. Prześlij wszystkie dane. Pomożemy Ci – oczywiście nie za darmo ale pomyśl że to opłata która uwolni Cię od kosztów hostingu i da Ci ogromne oszczędności w przyszłości. Koszt takiej usługi dla Ciebie to zaledwie 300zł netto (jednorazowo – brak umów i abonamentów!) dlatego prosimy dobrze przygotuj i prześlij nam informacje jakie chcesz zmieścić na stronie tak abyśmy byli w stanie utrzymać niską cenę dla wszystkich! Z naszej strony jest to akcja pomocy przez podzielenie się wiedzą a nie chęć zarobku. My zarabiamy kiedy klient trzyma stronę na naszych serwerach nie na darmowych serwerach Google ale kiedy sytuacja jest trudna – chcemy pomóc. Być może kiedyś zdecydujesz się na profesjonalny hosting w naszej firmie!


TARCZA KOSZTOWA DLA TWOJEGO BIZNESU