Czy twoje dane są bezpieczne?

Awaria dużej serwerowni w ostatnim czasie pokazała jakie ryzyka wiążą się z trzymaniem wszystkich danych w jednym miejscu. Rozwiązaniem nie musi być jednak powrót do ściągania informacji na firmowe dyski. Najwłaściwszym wydaje się wybór dostawcy usług hostingowych, który zapewni fizyczne bezpieczeństwo naszych danych.

Do trudnej sytuacji i problemów z dostępem może dojść z bardzo wielu przyczyn i w wielu różnych miejscach. Komunikacja elektroniczna to system naczyń połączonych. Kluczowe jest jednak aby kiedy już wszystko się uspokoi mieć wszystkie swoje dane w nienaruszonej formie. Korzystając z takich usług, warto też zapewnić sobie elastyczność tj. możliwość łatwego przeniesienia informacji w inne miejsce. Wszystko to jest łatwe i zrozumiałe, jeśli masz własny dział IT. A co jeśli go nie masz? Zostaje Ci być może nawet lepsze rozwiązanie tj. outsourcing w tym zakresie.

Marketing internetowy

Marketing internetowy zmienia się i ewoluuje. Dziś utrzymywanie strony internetowej w formie wizytówki jest rozwiązaniem zdecydowanie mniej użytecznym niż jeszcze kilka lat temu. Rozwój mediów społecznościowych sprawił że nie każdy koniecznie musi posiadać własną stronę czy sklep internetowy. Komunikację z klientem i sprzedaż można skutecznie prowadzić również, wykorzystując inne kanały jak np. Facebook, Instagram czy TikTok.

Wciąż jednak pozostaje ogromna sfera naszego życia, w której podstawą znajdowania informacji są wyszukiwarki takie jak Google. Te z kolei w coraz większym stopniu preferują strony, które przedstawiają aktualne informacje i są dostosowane do właściwej prezentacji danych na różnych urządzeniach. Posiadanie strony wpływa też zdecydowanie na wiarygodność firmy.

Grafika przegrała

Dobra strona musi być lekka – w tym zakresie grafika przegrywa. Zdecydowana większość naszych klientów ma świadomość zmian i konieczności aktywności. My dziś stawiamy na dostarczenie klientom elastycznego narzędzia, które umożliwia im łatwe i samodzielne zarządzanie stroną. Naszą rolą jest przygotowanie “pakietu startowego” tj. dobrze prezentującej się witryny a na kolejnych etapach zapewnienie wsparcia technicznego.

Jak robimy to w workWeb?

Wszystko w jednym miejscu! Na miejscu! Nie musisz korzystać z usług firm hostingowych, które mają swoje siedziby gdzieś daleko w Polsce lub na świecie. Komunikacja w takich wypadkach jest mocno utrudniona a twój opiekun handlowy raczej nie będzie jechał 200-400km żeby wykonać zdjęcia i porozmawiać z tobą o zmianach na stronie. Skorzystaj z usług lokalnej firmy, która zapewni Ci kompleksowe wsparcie zakresie:

  • rejestracji domen
  • hostingu strony
  • hostingu poczty www
  • wytworzenia materiałów marketingowych

Postawiliśmy na popularną platformę która pozwala na samodzielne zarządzanie treścią. Z powodzeniem wykorzystuje ją wiele największych firm w Polsce i na świecie. Nasze serwery dostosowaliśmy do jej działania tak aby maksymalnie zwiększyć sprawność. Wykorzystujemy technologię LightSpeed oraz szybkie dyski SSD. Dbamy też o to aby nie dochodziło do przeciążeń. Kontrolujemy wtyczki i rozwiązania klientów tak aby cały ekosystem działał maksymalnie wydajnie i stabilnie.

Bezpieczeństwo danych

Nasze serwery pracują w mirroringu tj. wszystkie dane są zapisywane zawsze na dwóch dyskach symetrycznie tak aby awaria jednego była całkowicie niezauważalna dla użytkowników. Wszystkie dane raz dziennie są ściągane i zapisywane na naszych urządzeniach lokalnych tak aby utworzyć backup. W razie gdyby doszło do awarii jak np. pożar, w ciągu 24 do 48 godzin wszystko powraca do normalnej pracy. Szanse na wystąpienie podobnej awarii są jednak niewielkie. Nie korzystamy z usług kontenerowej serwerowni. Nasze maszyny stoją w profesjonalnym i nowoczesnym “data center”.

Przejdź do nas za darmo!

Wypełnij formularz i przejdź do nas. Przeniesiemy twoją stronę, pocztę i domenę za darmo. Za pierwszy rok zapłacisz 1zł a w latach kolejnych zapłacisz mniej niż na popularnych platformach hostingowych. Co zyskasz? Wsparcie od lokalnej firmy która zawsze “jest pod ręką” i spokój że wszystko jest pod kontrolą w jednym miejscu.

Zapraszamy do współpracy!