DTP

Desktop Publishing – przygotowanie do druku czy publikowanie zza biurka. Zestaw czynności które mają na celu odpowiednie przygotowanie materiałów tak aby było możliwe wykonanie wielu kopii metodami poligraficznymi np.: offset czy flexo. Proces ten jest wbrew pozorom obcy dla wielu agencji zazwyczaj tych które specjalizują się w drukach niskonakładowych. Druk w milionach kopii nie wybacza pomyłek i nie można po prostu wydrukować jeszcze raz. Podstawą sukcesu w DTP jest dobra znajomość technik druku, ich wad i ew. możliwych problemów.


Back to Index

Domena

Nazwa wykorzystywana w internecie dla odnalezienia konkretnej strony internetowej. Nazwa zazwyczaj składa się z dwóch części tj. nazwy i rozszerzenia(końcówki). Pierwszy człon musi składać się ze znaków alfanumerycznych bez znaków narodowych np: ś,ć,ó … itp. Drugi człon to zazwyczaj końcówka narodowa np. „.pl”. Coraz większą popularność zdobywają inne końcówki np.: „.info” czy „.news”.


Back to Index

Hosting

Udostępnienie przez usługodawcę miejsca na dysku serwera oraz określonego transferu w rozliczeniu czasowym. Usługi hostingowe są zazwyczaj rozliczane w okresach miesięcznych lub rocznych.


Back to Index